Uzman Görüşü: 10x-50x Potansiyele Sahip En İyi 5 Altcoin!

Kim 10x-50x yapabilecek bir coin istemez ki? Altcoinbuzz ekibinden kripto uzmanı Camille Lemmens, boğa koşusu ciddi bir şekilde başlamadan önce pozisyon almayı öneriyor. Uzmana göre, şimdi tam olarak bunu yapabilecek bazı mücevherler bulmak için doğru zaman. Bu bağlamda uzman 10 kat-50 kat potansiyeli olan beş altcoin paylaşıyor.

İlk sıradaki altcoin: Morpheus (MIND)

Morpheus Labs, bir Blockchain veya dApp oluşturmayı her zamankinden daha kolay hale getirmek için çalışıyor. Bir hizmet olarak Blockchain, Blockchain kurulumunu kolaylaştırıyor. Ve başlamak ne kadar kolay olursa, o kadar çok proje başlatılacaktır. Düşük kodlu araçları ve yapay zeka destekli hizmetleri ile bu, 2 büyük teknoloji anlatısına çarpıyor. Biri düşük kodlu eski teknolojiden, diğeri ise uygulamalarınızı güçlendirmek ve sonuçlarınızı özelleştirmek için yapay zeka kullanımıyla hem eski teknolojiden hem de Web3’ten.

Koşullar elverişliyken proje başlatmak isteyen sıcak sektörlerin çoğu, kendi Blockchain’lerini başlatmak için Morpheus araçlarını kullanıyor. Tüm bunları yaparken de bu projelerin ihtiyaç duyduğu güvenlik ve işlem bütünlüğünü koruyor. Şu anki piyasa değeri 6,6 milyon dolar. Altcoin projesinin tokeni ise MIND. Yani burada 10-50 kat potansiyel konusunda sorun yok. 50x, 300 milyon dolar ya da piyasada 220 numarada bulunan Centrifuge’un yaklaşık değeri olacaktır.

İkinci sırada Akash Network (AKT) var

Bu, GPU kiralayabileceğiniz ve ödünç alabileceğiniz bir pazar yeri. Şimdi, AI sürekli GPU’ya ihtiyaç duyan bir sektör. Başka bir deyişle, GPU’ya olan talep öngörülebilir gelecekte de devam edecek. Bu da Akash’ı iki popüler dikeyde elverişli bir konuma getiriyor. Bunlar DePIN ve AI. Her iki dikey de bu boğa koşusu sırasında iyi performans gösterecektir. Birçok insan gözlerini bu iki alana kilitlemiş durumda. DePin’in volanı da iş başında. Talebin arttığı, ağın ve token fiyatının yükseldiği bir süreç.

Son zamanlarda AKT fiyatı bir günde %50’nin üzerinde artış gösterdi. Bunun nedeni, popüler bir Kore borsası olan Upbit’te listelenmesiydi. Ancak, tekrar dengelendi ve şu anki fiyatı 1,1 milyar dolarlık piyasa değeri ile 4,84 dolar. Yani, Akash’ın yedek GPU’nuzu kiralamak için sunabileceğiniz bir pazarı var. Ödül olarak AKT token alırsınız. Merkezi olmayan bir GPU kiralamak, satın almaya kıyasla daha ucuzdur. Akash’ı merkezi bulut bilişim sağlayıcılarıyla karşılaştırırsanız, %60’a kadar daha ucuzdur. Akash’a ve bu iki sektöre, DePIN ve AI’ya göz kulak olun.

Üçüncü sıradaki altcoin: Quant (QNT)

Quant bir Blockchain çözümleri sağlayıcısı. Overledger adında bir teknoloji platformuna sahip. Bu bir API veya Uygulama Programlama Arayüzü platformudur. Her durumu ve her Blockchain’i idare edebilir. Overledger, Blockchain defterlerinin üzerine oturur. Dolayısıyla, kendisinin bir Blockchain olmadığını unutmayın. Bununla birlikte, projelerinizi on-chain test etmenize, dağıtmanıza ve entegre etmenize olanak tanır. Örneğin bazı özellikleri şunlardır:

  • Tak ve çalıştır basitliği: Uzman geliştiricilere gerek yoktur.
  • Kolay entegrasyonlar: Özel ve genel Blockchain’leri birbirine bağlar.
  • Kodsuz motorlar: Kodlamaya gerek yok.
  • Güvenli ve hızlı: En yeni güvenlik protokollerini kullanır.
  • Multi-chain erişimi: Çeşitli Blockchain’lere bağlanır.

Şu anki token fiyatı 95,22 dolar. Ayrıca altcoin projesi 1,38 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip. Tüm tokenlar zaten dolaşımda, bu yüzden bu iyi bir haber. Ancak, iki yıl önceki 427 dolarlık ATH’sinden hala %74 uzakta. Yani, Quant için büyümek için bolca yer var.

Listeye Oraichain (ORAI) ile devam ediyoruz

Oraichain Web3 alanına giriyor ve yapay zeka çözümleri sunuyor. Geliştiricilerin benzersiz bir AI oracle ile Dapps oluşturmasına olanak tanıyor. İşte, bir veri oracle platformu. Önce veri toplar ve ardından AI API’lerini akıllı sözleşmelere bağlar. Öyleyse, ana teknolojilerine daha yakından bakalım.

Oraichain’in oracle’ı, bir on-chain oracle’dan bekleyebileceğiniz gibi ham verileri kullanmaz. Bunun yerine yapay zeka API’lerini kullanır. Bu da veri kalitesini, güvenliğini ve güvenilirliğini artırıyor. Ancak hepsi bu kadar değil, Oraichain daha fazlasını sunuyor. Şu anki ORAI fiyatı 11,46 dolar. Altcoin projesinin piyasa değeri 183 milyon dolar. 19,7 milyon maksimum arzın 15 milyon ORAI’si dolaşımda. Token geçen yıla göre %194 artış gösterdi.

Son sıradaki altcoin: Kaspa (KAS)

Kaspa bir Proof-of-Work Blockchain. Örneğin Bitcoin gibi. Ancak, bloktaki en hızlı PoW Blockchain’dir. Dahası, büyük ölçeklenebilirliğe sahip. Gerçekten de Bitcoin’de olmayan özellikler. 2 Bunun nedeni bir blockDAG kullanması. DAG, Yönlendirilmiş Asiklik Grafiktir. On-chain bu şekilde saklar. Bu, paralel blokları mümkün kılar. Bir tren kullanarak size bir örnek vereyim. Geleneksel bir Blockchain yavaş hareket eden bir trene benzer. Bloklar tren vagonlarıdır ve birbirlerinin arkasına bağlanırlar. Vagonlar küçüktür ve onları birbirine bağlamak zaman alır. Yavaştır ve darboğazlara neden olur.

Bir DAG, yüksek hızlı tren hatlarından oluşan bir ağ gibidir. Aynı anda çeşitli blokların oluşturulmasına izin verir. Bu da onu daha hızlı hale getirir ve daha yüksek bir hacme olanak tanır. Şu anda Kaspa zaten saniyede 10 blok üretiyor. Bu hız gelecekte artacaktır. Bu da size Kaspa’nın neden bu kadar popüler olduğuna dair bir fikir veriyor. Şu anki KAS fiyatı 0,11 dolar. Altcoin projesinin piyasa değeri 2,8 milyar dolar.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x