A Milli Futbol Takımı’nda Hakan Çalhanoğlu’ndan Arda Güler cevabı! ‘Bilmediğiniz çok şey var’

EURO 2024’ün son haftasında Çekya ile karşı karşıya gelecek A Milli Futbol Takımı’nda kaptan Hakan Çalhanoğlu, basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Çekya maçı için gerçekleştirilen antrenman öncesi basın mensuplarıyla buluşan Hakan Çalhanoğlu şu sözleri dile getirdi:

“Dünkü maçtan sonra her şey daha zor oluyor ama dünyanın sonu değil. İlk baştan beri gruptan çıkma hedefimiz vardı. Hala bu şansımız var. Dün istediğimiz sonucu alamadık ama hiçbir şey daha bitmedi. Bir maçımız daha var. Takımımız inanıyor.”

“İNŞALLAH GRUPTAN ÇIKACAĞIZ”

“Maçta istemediğimiz şeyler oldu, şanssızlıklar oldu. Futbolda olan şeyler. Önemli olan bizim takımımızın hala inanması. Maçtan sonra konuştuk. Önümüze bakacağız, önümüze bakmak zorundayız. İnşallah bu gruptan çıkacağız.”

“ELEŞTİRİLERİ HİÇ DİNLEMİYORUM”

“Futbolda olan şeyler bunlar. Performansımdan gayet memnunum. Orada yaptıklarımı, burada da yapıyorum. Hocanın istediklerini karşılamaya çalışıyorum. Konu aslında ben değilim, konu aslında milli takım. Herkes burada ay-yıldızlı bayrak için savaşıyor. Eleştirileri hiç dinlemiyorum, dinlemiş olsam buralara gelmezdim. İşime konsantreyim. Kendime iyi bakıyorum. “

“BURAYA KOLAY GELMEDİM”

“İstatistiklere hiç girmek istemiyorum. Sahada çok koşan, mücadele eden, gayret gösteren ama istediğimiz sonuçları alamayan bir Hakan var maalesef. Bazen insan duygusal oluyor ama oraya bağlamayacağım. Ben her zaman takım arkadaşlarımın iyi olmasını istiyorum. Oynarsam da mücadelemi vereceğim, oynamazsam da takım için buradayım. Bu eleştiriler her zaman olacak, futbolun içinde var. Özellikle Türkiye’de var. O yüzden tabii ki biraz üzgünüm. Neden böyle bilmiyorum ama kabul etmem gerekiyor. Kolay kolay gelmedim buraya. Performansımı en iyi şekilde göstermeye çalıştım ve çaba gösterdim.”

“YOLUN SONUNDA DEĞİLİZ”

“Biz genel olarak duygusal insanlarız, ülke olarak öyleyiz. Şunu unutmamak lazım, Portekiz güçlü bir takım. Kaliteli oyuncuları var. Almanya ve İspanya gibi favori. Portekiz’i yenebilir miydik, evet yenebilirdik ama 1-0 2-0 geride olduğumuzda oyundan düşüyoruz. Bunu geliştirmemiz gerekiyor. Samet ile Altay’ın olayı oldu. Saha içinde bazen biz konuşuyoruz ama duyulmuyor. Bu futbolda olan bir şey, önemli olan onları ayağa kaldırmak. Burada ben diye bir şey yok, biz. Biz beraber kazanırız, kaybederiz. Yolun sonunda değiliz. Devam ediyor. Çok bir maç olacak ama biz inanıyoruz ve o yüzden de devam edeceğiz.”

“Hocanın aklında bir stratejisi vardır. Onu şimdi söyleyemem. Ama diri, güçlü, çok koşan bir Çekya gördüm. Portekiz’e karşı da çok iyi oynadılar. Oyuncu olarak fazla bir şey söyleyemem. Hocanın dediklerine ayak uydurmamız gerekiyor. Onun istediği önemli, görevimizi yapacağız.”

“Arda’nın ve hocanın ne konuştuklarını bilmediğim için bir şey söyleyemem. Bizler nasıl Arda’ya değer veriyorsak, hoca da aynı şekilde ona değer veriyor. Bilmediğiniz çok şey var. Bazı oyuncular her 2-3 günde bir oynamaya alışık değiller.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x